VakuPRO

Zateplení podlahy při rekonstrukci nemusí být problém

Autor: Propasiv
Doba čtení:2 min
Program Oprav dům po babičce nabízí dotaci na komplexní zateplení. V případě podlah realizaci často brání různá technická omezení. PROPASIV nabízí výhodné řešení – tenkou tepelnou izolaci VakuPRO®.  

VakuPRO® je vakuová izolace se součinitelem tepelné vodivosti λ = 0,007 W/(m·K) a díky tomu dokáže v 5x tenčí vrstvě poskytnout stejný tepelně izolační efekt jako běžné izolace. Je proto vhodná například pro zateplení podlah bez tepelné izolace nebo s nedostatečnou vrstvou tepelné izolace. O co se jedná?

panely VakuPRO leží na podlaze na pryžových pásech
Realizace vnitřního zateplování podlahy  s VakuPRO® v pokoji nad nevytápěnou garáží.

Příklady zateplení podlah

  • Podlahy na terénu. Pro použití dostatečné vrstvy běžné tepelné izolace je nezbytné provést náročné bourací práce a následné obnovení nosné vrstvy – betonové desky.
  • Podlahy nad průjezdem do vnitřního traktu bytových domů, kde není možné položit izolaci z vnější strany.
  • Podlahy nad nezateplenou garáží, kde zateplení ze strany stropu naráží instalace kolejnic sekčních garážových vrat, jiné technické rozvody nebo malou světlou výšku.
  • Podlahy nad nevytápěným sklepem, u nichž zateplení ze strany stropu naráží zejména na technické rozvody a malou světlou výšku.
  • Všechny podlahy, jejichž výšku nelze výrazně zvednout.
řadový dům s průjezdnou garáží
Pomocí VakuPRO® byla zateplena místnost nad průjezdnou garáží řadového domu.

V ukázkové realizaci se jedná o zateplení místnosti nad průjezdem v řadové zástavbě. Průjezd současně slouží jako garáž a majitelé se rozhodli pro interiérové zateplení (podlahy v pokoji nad průjezdem), protože na stropu průjezdu jsou instalovány kolejnice pro garážová sekční vrata.

Pro zateplení v interiéru majitelé zvolili vakuovou tepelnou izolaci VakuPRO®, která nabízí rychlé a čisté řešení.

Proč zvolit VakuPRO®

  • Rekonstrukce bez nepořádku. VakuPRO® se dodává v panelech vyrobených na míru pro potřebu dané realizace. Pokládka probíhá přesně podle kladečského plánu, podle něhož jsou panely vyrobeny a dodány. Odpadá nutnost řezání izolace na místě, nevzniká žádný prach, odpad a nepořádek.
  • Žádná práce navíc. Izolaci VakuPRO® lze pokládat na původní podlahu, kterou, pokud to její stav nevyžaduje, nemusíte odstraňovat.
  • Rychlá realizace. Díky suchým procesům a dokonalé přípravě můžete pokoj bezprostředně po realizaci opět používat.
  • Efektivně izoluje v malé tloušťce. VakuPRO® je nejefektivnější tepelná izolace na trhu. Pro stejný tepelněizolační účinek jako poskytne 15 cm běžné izolace stačí použít panely VakuPRO® tloušťky pouhé 3 cm. Podlaha pokoje se tedy zvedne jen o několik centimetrů.
Přihlaste se
na online konzultaci

Ukážeme a popíšeme použití VakuPRO® na konkrétních příkladech z praxe. Můžete klást dotazy a my vám na ně obratem odpovíme. Pomůžeme vám i s vaším projektem. ​Nečekejte suchou teorii. Zjistíte, jak se s VakuPRO® pracuje a jak řešíme individuální požadavky našich zákazníků.

KDY: každé úterý

DÉLKA: 20 minut + prostor na dotazy

Konzultace
je zcela
zdarma

pokoj s nábytkem, křeslo je rozložené pro spaní

Po kvalitní přípravě je realizace zateplení malého pokoje otázkou jednoho dne.

Více informací o technické stránce použití VakuPRO® pro izolaci podlah získáte v tomto článku.

Pomocí VakuPRO® můžete také zateplovat stěny místností.

Chcete-li získat další konkrétní informace o VakuPRO®, vyberte si některý z úterních termínů Živého vysílání PROPASIV®. Během 20-ti minut se dozvíte, jak tato izolace funguje i kde všude a jak ji používat. Zodpovíme také vaše konkrétní dotazy. Vysílání probíhá každé úterý nebo si můžete domluvit individuální termín.

 

Chcete se poradit?

Zavolejte nebo nám napište, poradíme vám a pomůžeme realizaci připravit.

Řešení PROPASIV®,
které zde bylo použito:

VakuPRO® je vakuová izolace s unikátními vlastnostmi (λ=0,007 W/(m·K)), které ji činí nejúčinnější tepelnou izolací na trhu. Stačí 5x tenčí tloušťka než při použití běžné izolace.

 

Mohlo by Vás zajímat

Nenašli jste,
co jste hledali? Napište nám!

3 + 5 =

www.propasiv.cz