Naše realizace

Unikátní přeměna zimní zahrady na plnohodnotnou místnost

Autor: Propasiv
Doba čtení:3 min

Původně prostor zimní zahrady se během chvilky přeměnil na plnohodnotně obyvatelnou místnost díky vakuové izolaci VakuPRO®. Mladá rodina tak získala potřebný prostor bez bouracích prací a stavebního nepořádku.

 

Když se děti dostaly do věku, kdy trávily nejvíce času hrou na zemi, začala mladá rodina řešit nedostatek prostoru ve svém, do té doby velikostí vyhovujícím, domě. K obývacímu pokoji přiléhala menší zimní zahrada, a tak se nabízelo využít tento prostor. Překážka byla jediná – studená podlaha.

pohled na konstrukci zimní zahrady

Zimní zahrada byla původně opatřena studenou venkovní terasovou dlažbou.

Původní podlaha byla položena přímo na terén, bez jakékoliv izolace. Proto v chladném počasí prochládala a pro pohyb a hru malých dětí byla nevhodná. Rodina hledala řešení, které by, vzhledem k dětem, nebylo náročné na čas a nepořádek. Podmínky byly poměrně omezující. Výška celého souvrství včetně podlahové krytiny se musela vejít do 31 mm. Pouze při dodržení této výšky šlo otevřít původní dveře do zimní zahrady.

VakuPRO a hobra na podlaze zimní zahrady
VakuPRO® má skvělé tepelněizolační parametry a tak i v malé tloušťce nahradí klasickou tepelnou izolaci.

VakuPRO® má skvělé parametry

 

Nabídli jsme proto řešení s tenkou tepelnou izolací VakuPRO®, která má skvělé tepelněizolační vlastnosti, a to i v tloušťce 20 mm, aplikované v tomto případě.

 

  • Součinitel tepelné vodivosti VakuPRO®: λ = 0,007 W/(m·K)
  • 20 mm VakuPRO® nahradí 100 mm klasické tepelné izolace
  • Součinitel prostupu tepla pro 20 mm VakuPRO®:                        U = 0,35 W/(m2·K)

Odstranění původní podlahy není nutné

Parotěsnou zábranu jsme položili přímo na původní dlažbu a po obvodu utěsnili lepící páskou. Odpadlo tedy náročné a nekomfortní odstraňování původní podlahy, které by představovalo hluk, nepořádek, prach, přítomnost stavebních dělníků v interiéru domu, násobně delší čas rekonstrukce a v neposlední řadě dodatečné finanční náklady.

Super tenké souvrství

 

Souvrství podlahy vytvořily vrstvy:

  • Parotěsná zábrana
  • VakuPRO® tl. 20 mm
  • Hobra tl. 4 mm
  • Laminátová podlaha
výkres souvrství podlahy

Celé souvrství podlahy se vešlo do tloušťky   31 mm.

hobra na podlaze zimní zahrady
Na panely VakuPRO® byla položena vrstva hobry.

VakuPRO® dodáváme v panelech konkrétních tvarů a rozměrů, vyrobených přímo pro danou zakázku. Na místě se pokládají podle předem připraveného kladečského plánu, odpadá jakékoliv řezání a upravování. I proto je práce s VakuPRO® velmi jednoduchá, čistá a rychlá. Celé položení izolačního souvrství trvalo pouze čtyři hodiny.

Panely VakuPRO® jsme ještě zakryli vrstvou hobry a následně majitelé dodali samotnou laminátovou podlahu.

Majitelé domku mohli prostor využívat v podstatě ještě v den renovace, aniž by museli řešit jakékoliv znečištění interiéru a další diskomfort. Během nadcházející zimy se správnost volby tepelné izolace potvrdila. Děti si bez problémů hrály na zemi původní zimní zahrady, a dokonce se přestaly rosit skleněné výplně celé konstrukce.

Výhody, které oceníte

Vakuová izolace VakuPRO® má řadu dalších uplatnění, nejen při izolaci podlah na terénu, ale i jako vnitřní izolace stěn, izolace lodžií, balkonových desek nebo terasy nad vytápěnou místností při požadavku na bezbariérový přístup.

Mnoho informací o samotné VakuPRO® nebo jejím použití se dozvíte na přímo na webu PROPASIV: VakuPRO® případně na on-line konzultaci. Spojit se s námi můžete i napřímo telefonicky nebo emailem.

 

Trápí Vás prochládající podlaha?

Zavolejte nebo nám napište, rádi s vámi probereme možnosti rekonstrukce.

Vizualizace podlahy při použití VakuPRO
Na našem webu najdete i další situace pro použití VakuPRO®.
Přihlaste se
na online konzultaci

Ukážeme a popíšeme použití VakuPRO® na konkrétních příkladech z praxe. Můžete klást dotazy a my vám na ně obratem odpovíme. Pomůžeme vám i s vaším projektem. ​Nečekejte suchou teorii. Zjistíte, jak se s VakuPRO® pracuje a jak řešíme individuální požadavky našich zákazníků.

KDY: každé úterý

DÉLKA: 20 minut + prostor na dotazy

Konzultace
je zcela
zdarma

Řešení PROPASIV®,
které zde bylo použito:

VakuPRO® je vakuová izolace s unikátními vlastnostmi (λ=0,007 W/(m·K)), které ji činí nejúčinnější tepelnou izolací na trhu. Stačí 5x tenčí tloušťka než při použití běžné izolace.

 

Mohlo by Vás zajímat

Nenašli jste,
co jste hledali? Napište nám!

13 + 2 =

www.propasiv.cz