Technická informace

Vnitřní zateplení podlahy pomocí VakuPRO®

Autor: Propasiv
Doba čtení:2 min

Seznamte se s inovativními technickými řešeními tepelných mostů pomocí našich produktů. Věříme, že budou přínosné i pro vaše projekty. Jejich přehled najdete v Technické dokumentaci PROPASIV®

Stavební situace: Podlaha, kterou chceme zateplit, je současně stropem nevytápěného průjezdu – garáže. Ze strany stropu nelze tepelnou izolaci aplikovat, protože jsou zde instalovány kolejnice pro garážová sekční vrata.

Zejména při rekonstrukcích se často vyskytují překážky pro zateplení podlahy silnou vrstvou běžné tepelné izolace. Vhodnou alternativou je tenká tepelná izolace VakuPRO®.

panely tepelné izolace VakuPRO položené na podlaze v pokoji

Pro interiérové zateplení lze s výhodami využít vakuovou tepelnou izolaci VakuPRO®.

Samotné realizaci předchází důkladné zvážení konkrétní situace a navržení nejvhodnějšího typu tepelné izolace a adekvátního technického postupu. Důležité je posoudit výsledný tepelněizolační efekt a vyloučit případná rizika, způsobená nevhodně zvoleným provedením. Neváhejte se proto obrátit na odborníky.

Výhody při použití VakuPRO®

Je-li pro rekonstrukci vybrána tepelná izolace VakuPRO®, získáváte hned několik výhod. Technicky se totiž jedná o nenáročnou, rychlou a čistou realizaci. Jak použití VakuPRO® v praxi probíhá, uvidíte na tomto videonávodu.

Přihlaste se
na online konzultaci

Ukážeme a popíšeme použití VakuPRO® na konkrétních příkladech z praxe. Můžete klást dotazy a my vám na ně obratem odpovíme. Pomůžeme vám i s vaším projektem. ​Nečekejte suchou teorii. Zjistíte, jak se s VakuPRO® pracuje a jak řešíme individuální požadavky našich zákazníků.

KDY: každé úterý

DÉLKA: 20 minut + prostor na dotazy

Konzultace
je zcela
zdarma

Která VakuPRO® se hodí do podlahy?

Pro izolaci podlahy je nejvhodnějším typem VakuPRO® RB2 s integrovanou ochrannou 3 mm pryžovou vrstvou po obou stranách panelu. Pokud je pro izolaci využijete klasický typ VakuPRO®, tak jako v ukázkové realizaci, je třeba pod panel položit například ochranný pryžový pás a nad panel ochranné dřevovláknité desky.

 

panel tepelné izolace VakuPRO s pryžovou vrstvou po obou stranách

VakuPRO® RB2 má z obou stran ochrannou pryžovou vrstvu.

Z hlediska nosnosti je VakuPRO® více než vyhovující izolace do běžně zatížených podlah. Její pevnost v tlaku je při 10 % stlačení 0,18 N/mm2 tedy 180 kPa. Pro srovnání běžná podlahová EPS má pevnost v tlaku při 10 % stlačení jen 100 kPa (i když na trhu je i EPS s pevností v tlaku při 10 % stlačení 150 kPa a 200 kPa.)

stará dřevěná podlaha v malé místnosti bude se repasovat

Původní dřevěnou podlahu nebylo třeba odstraňovat. Přímo na dřevo byl položen ochranný pryžový pás.

VakuPRO® lze pokládat přímo na původní podlahu. Pokud stav podlahy nedovoluje její zachování, jednoduše ji odstraníte a izolaci položíte přímo na betonovou desku. Podle potřeby desku ještě před pokládáním VakuPRO® upravíte vyrovnávacím podsypem. Zateplení pomocí VakuPRO® tak probíhá pouze suchou cestou.

 

Panely VakuPRO® samy o sobě jsou parotěsné. Z důvodu rizika kondenzace par u stěn je ale po jejich obvodu aplikována parotěsná páska.

Kladečský plán

Pokládka samotných VakuPRO® desek probíhá podle předem připraveného kladečského plánu. Před samotnou pokládkou nezapomeňte po obvodu stěn nalepit dilatační pásku.

Díky důkladné přípravě je zateplování s VakuPRO® opravdu velmi rychlé bez zbytečně vytvářeného nepořádku. Zateplení malé podlahy zvládnete během jednoho dne a pokoje můžete znovu používat ihned po realizaci.

 

Potřebujete se zateplením podlahy v interiéru poradit?

Zavolejte nebo nám napište, rádi vám pomůžeme.

Pokládání panelů VakuPRO® postupuje podle kladečského plánu, který je vypracován individuálně pro každou zakázku.

Řešení PROPASIV®,
které zde bylo použito:

VakuPRO® je vakuová izolace s unikátními vlastnostmi (λ=0,007 W/(m·K)), které ji činí nejúčinnější tepelnou izolací na trhu. Stačí 5x tenčí tloušťka než při použití běžné izolace.

 

Mohlo by Vás zajímat

Nenašli jste,
co jste hledali? Napište nám!

3 + 7 =

www.propasiv.cz