Naše realizace

Showroom Mintal – přehlídka atraktivní preciznosti

Autor: Propasiv
Doba čtení:2 min

Společnost Mintal s.r.o., přední slovenský výrobce oken, se pyšní řadou krásných projektů. Nyní může svá okna ukázat všem zákazníkům přímo v akci. Od letošního roku totiž otevřel nový showroom. A PROPASIV je jeho součástí!

Jako dlouholetí dodavatelé Mintal s.r.o jsme byli osloveni i pro spolupráci na jejich nově budovaném showroomu. Neobyčejně zajímavá stavba kruhového půdorysu je tvořena tenkou monolitickou betonovou stěnou. Zvenku je stěna zateplena vrstvou tepelné izolace a ve finální úpravě opatřena atraktivním dřevěným obkladem.

moderní dům s dřevěnou fasádou

Nový showroom Mintal je navržený tak, aby vyzdvihl precizní detaily. Foto: Mintal s.r.o.

Unikátní prostor slouží pro prezentaci dřevohliníkových oken Mintal, jejich variant a také jejich dokonalého zpracování. Stavba sama je ukázkou správných montážních detailů a finálního vizuálního efektu.

člověk v montérkách tahá izolaci skrt okenní otvor

Instalace předsazené montáže probíhá před aplikací tepelné izolace na zdivo.

Předsazená montáž pro showroom

Pro dosažení maximálního vizuálního i funkčního efektu bylo vhodné využít předsazenou montáž oken, která umožnila vysoce estetický vzhled a současně umístěním okna v rovině tepelné izolace zateplení objektu byly zajištěny nejlepší tepelně technické parametry zabudovaného okna.

 

Pro showroom Mintal jsme dodali komponenty pro PROPASIV® Předsazenou montáž PMH, které byly instalovány v několika krocích ještě před aplikací tepelné izolace. V prvním kroku byly připevněny na zdivo PROPASIV® Hranoly PHM a následně kolem okenního rámu PROPASIV® Blocky PHM. V konečné fázi byly doplněny po celém obvodě okna hranoly PROPASIV® EPS grey. Fotografie z instalace si můžete prohlédnout v Galerii.

Více technických informací o Předsazené montáži PROPASIV® se dozvíte v tomto článku.

Showroom ukazuje moderní design i kvalitu

 

Dokončený nový showroom byl slavnostně otevřen na jaře letošního roku. Dle jednatele Mintal s.r.o., Ing. Romana Vajse, nový prostor přesně vystihl potřeby a filozofii společnosti. „Jsme firma, která je známá svým precizním přístupem a zaměřením na detail. A takový je díky návrhu Ing. Arch. Martina Boleše i náš nový showroom.“ říká Ing. Roman Vajs.

.

A dodává: „V praxi se často setkáváme s požadavky a řešeními, která na první pohled vypadají přitažlivě, ale v konečném důsledku jsou nesprávně navrhnutá, vytvářejí tepelné mosty a přinášejí následné defekty oken i staveb. V novém showroomu ukazujeme, že konstrukce otvorových výplní a jejich blízké okolí lze vyrábět vizuálně čistě a zároveň technicky správně.“

 

Chcete využít PROPASIV® Předsazenou montáž PMH i ve svém projektu?

Zavolejte nebo nám napište, rádi vám poradíme.

prosvětlená místnost se stolem a obrazovkou

Okna v kruhovém showroomu jsou ozasena do Předsazené montáže PROPASIV® PMH. Foto: Mintal s.r.o.

Řešení PROPASIV®,
které zde bylo použito:

PROPASIV® Předsazená montáž PMH je systém vhodný pro osazování oken a dveří zejména při velkých tloušťkách zateplovacího systému domu. Hlavní výhody této instalace jsou vyšší solární zisky, úspora tepla na vytápění, zvětšení podlahové plochy a v neposlední řadě i design stavby.

 

Mohlo by Vás zajímat

Nenašli jste,
co jste hledali? Napište nám!

5 + 9 =

www.propasiv.cz