Naše řešení

Zateplení stěny z interiéru řeší řadu situací

Autor: Propasiv
Doba čtení:3 min

Když není možné aplikovat tepelnou izolaci na vnější stranu obvodové zdi, a přitom je zateplení místnosti více než žádoucí, zeptejte se na VakuPRO. Ukážeme vám, proč zvolit právě tuto tepelnou izolaci pro zateplení stěny přímo v interiéru. 

V praxi se nejčastěji setkáváme se zateplováním celého domu prostřednictvím tepelné izolace umístěné z vnější strany obvodových zdí. V některých případech není zateplen dům celý, ale pouze uliční fasáda. Nastat však mohou i případy, kdy je třeba zateplit jen jeden pokoj, přičemž umístění izolace z vnější strany stěny není možné.

pokoje uvnitř, muž lepí na stěnu desky VakuPRO

Umístění tenké tepelné izolace z interiéru je řešení vhodné pro nejrůznější situace.

Když stěnu z exteriéru nezateplíte

Kdy nelze zateplit stěnu z exteriéru? Například když …

  • Obvodová zeď místnosti hraničí s cizím pozemkem.
  • Obvodová zeď místnosti hraničí s cizím nevytápěným prostorem, např. půdou.
  • Jedná se o místnost krajního bytu v bytovém domě.

V našem případě jde o pokoj v prvním patře řadového domku, přičemž místnost sousedí s nevytápěnou půdou sousedního domu. Dům má zateplenou pouze uliční fasádu.

Majitelé se proto rozhodli zateplit obvodovou zeď pokoje přímo v interiéru. Po důkladném zvážení možností padl výběr na vakuovou tepelnou izolaci VakuPRO. Důvodů i výhod bylo hned několik.

řadové domy vedle sebe, jeden vyšší, druhý nižší s půdou

Sousedí-li pokoj, který je třeba zateplit, s nevytápěnou půdou sousedního domu, je vhodné zvolit izolaci z interiéru pokoje.

Izolace vhodná do interiéru

  • Realizace bez nepořádku. VakuPRO se dodává v panelech vyrobených na míru pro potřebu dané realizace. Pokládka probíhá přesně podle kladečského plánu, podle něhož jsou panely vyrobeny a dodány. Odpadá nutnost řezání izolace na místě, nevzniká žádný prach, odpad a nepořádek.
  • Rychlá realizace. Díky suchým procesům a dokonalé přípravě můžete pokoj během několika dní opět používat.
  • VakuPRO je tenká tepelná izolace. To znamená, že po zateplení zůstane obytná plocha místnosti téměř stejně velká jako před zateplením.
  • Šetří každý milimetr. Pro stejný tepelněizolační účinek stačí 5x menší tloušťka VakuPRO než běžné izolace. Je-li pokoj vybaven nábytkem, který by se při použití běžné 15 cm silné izolace do místnosti nevešel, je velká šance, že při použití VakuPRO se do místnosti vejde, např. rozkládací pohovka.
  • Efektivně izoluje a tím šetří náklady na vytápění. VakuPRO je nejefektivnější tepelná izolace na trhu. Pro stejný tepelněizolační účinek jako poskytne 15 cm běžné izolace stačí použít panely VakuPRO tloušťky pouhé 3 cm.
Přihlaste se
na online konzultaci

Ukážeme a popíšeme použití VakuPRO® na konkrétních příkladech z praxe. Můžete klást dotazy a my vám na ně obratem odpovíme. Pomůžeme vám i s vaším projektem. ​Nečekejte suchou teorii. Zjistíte, jak se s VakuPRO® pracuje a jak řešíme individuální požadavky našich zákazníků.

KDY: každé úterý

DÉLKA: 20 minut + prostor na dotazy

Konzultace
je zcela
zdarma

Zvolte vhodný závěsný systém

A na co je třeba při použití vakuové izolace pamatovat? Nemělo by dojít k porušení folie panelu. Nicméně když se to stane, panel si i tak zachovává dostatečnou tepelněizolační funkci. Přesto pamatujte, že pro pověšení obrazů na zateplenou zeď musíte zvolit vhodný závěsný systém. Například pomocí lišty upevněné u zdi ke stropu. Pověsit obraz na hřebík zkrátka nedoporučujeme.

pokoj s nábytkem, křeslo je rozložené pro spaní

Do pokoje zatepleného pomocí tenké izolace VakuPRO pohodlně umístíte nábytek, který by se při použití silné vrstvy běžné izolace do pokoje nevešel, třeba rozkládací křesla.

Díky VakuPRO se dříve chladná místnost stane příjemným pokojem a náklady na vytápění se výrazně zmenší. V našem případě se jedná o nedávnou realizaci, proto na vyčíslení musíme počkat až na zimu. Ale již nyní je v pokoji v chladnějších dnech podstatně tepleji, než bývalo dříve.

 

Chcete-li se dovědět více o technických parametrech interiérového zateplení VakuPRO, přečtěte si tento článek

 

Chcete se poradit?

Zavolejte nebo nám napište, poradíme vám a pomůžeme realizaci připravit.

Další fotodokumentace projektu

Řešení PROPASIV®,
které zde bylo použito:

VakuPRO® je vakuová izolace s unikátními vlastnostmi (λ=0,007 W/(m·K)), které ji činí nejúčinnější tepelnou izolací na trhu. Stačí 5x tenčí tloušťka než při použití běžné izolace.

 

Mohlo by Vás zajímat

Nenašli jste,
co jste hledali? Napište nám!

7 + 3 =

www.propasiv.cz