Technická informace

Vnitřní zateplení obvodové stěny pomocí VakuPRO®

Autor: Propasiv
Doba čtení:2 min

Seznamte se s inovativními technickými řešeními tepelných mostů pomocí našich produktů. Věříme, že budou přínosné i pro vaše projekty. Jejich přehled najdete v Technické dokumentaci PROPASIV®.

 

V případě, že není možné zateplit stěnu domu nebo bytu z vnější strany (např. sousedí s cizím pozemkem nebo se jedná o koncový byt v bytovém domě) lze s výhodou realizovat zateplení ze strany interiéru.

Více o vhodných případech a výhodách interiérového zateplení si můžete přečíst zde.

muž lepí izolační desky v interiéru místnosti vedle okna

Pro interiérové zateplení lze s výhodami využít vakuovou tepelnou izolaci VakuPRO.

Situaci je třeba důkladně posoudit

Samotné realizaci předchází důkladné zvážení konkrétní situace a navržení nejvhodnějšího typu tepelné izolace a adekvátního technického postupu. Důležité je posoudit výsledný tepelněizolační efekt a vyloučit případná rizika, způsobená nevhodně zvoleným provedením. Neváhejte se proto obrátit na odborníky.

V tomto článku se věnujeme technickému provedení vnitřního zateplení stěny pomocí vakuové izolace VakuPRO.

Pečlivý postup eliminuje rizika

Největším rizikem vnitřních izolací je kondenzace vodní páry na rozhraní chladného zdiva a tepelné izolace. Pro vyloučení kondenzace je nutné parotěsné provedení zateplení.

Panely VakuPRO samy o sobě jsou parotěsné a tato potřeba se zde tedy vztahuje pouze na parotěsné utěsnění spár mezi panely a parotěsné napojení panelů VakuPRO na okolí, což je vyřešeno parotěsnou páskou.

Jednotlivé kroky zateplení i následné úpravy stěny až po finální podobu pokoje ukazuje a popisuje videonávod.

Pro interiérovou izolaci byl zvolen základní typ VakuPRO tloušťky 3 cm. Podrobný kladečský plán, vypracovaný před realizací je i zadávacím dokumentem pro výrobu panelů VakuPRO na míru. Podle něj se pak i panely lepí na stěnu.

Přihlaste se
na online konzultaci

Ukážeme a popíšeme použití VakuPRO® na konkrétních příkladech z praxe. Můžete klást dotazy a my vám na ně obratem odpovíme. Pomůžeme vám i s vaším projektem. ​Nečekejte suchou teorii. Zjistíte, jak se s VakuPRO® pracuje a jak řešíme individuální požadavky našich zákazníků.

KDY: každé úterý

DÉLKA: 20 minut + prostor na dotazy

Konzultace
je zcela
zdarma

Lepení předchází potřebná úprava stěny a vytvoření roviny (na podlaze) pomocí vymezovacích podložek. Nalepené panely vytvoří izolační vrstvu, která je na bocích a u podlahy ukončena Tepelněizolačními ukončovacími hranoly PROPASIV®. Kromě tepelněizolační funkce zajišťují hranoly na zemi rovinnost pro umístění sádrokartonových desek a na bocích pak umožňují zatmelení přechodu mezi stěnou a sádrokartonem.

Samotná realizace je po pečlivé přípravě poměrně snadná, rychlá a čistá. Nevytváří se zbytečný nepořádek a pokoj je během několika dní znovu obyvatelný.

 

Potřebujete se zateplením stěny v interiéru poradit?

Zavolejte nám nebo napište, poradíme vám a pomůžeme realizaci připravit.

interiér pokoje s nábytkem

Interiérové zateplení pomocí VakuPRO je poměrně rychlé a snadné. Pokoj můžte znovu obývat během několika dní.

Řešení PROPASIV®,
které zde bylo použito:

VakuPRO® je vakuová izolace s unikátními vlastnostmi (λ=0,007 W/(m·K)), které ji činí nejúčinnější tepelnou izolací na trhu. Stačí 5x tenčí tloušťka než při použití běžné izolace.

 

Mohlo by Vás zajímat

Nenašli jste,
co jste hledali? Napište nám!

4 + 6 =

www.propasiv.cz