Technická informace

Výběr a správná instalace Montážních bloků PROPASIV®

Autor: Propasiv
Doba čtení:5 min

Seznamte se s inovativními technickými řešeními tepelných mostů pomocí našich produktů. Věříme, že budou přínosné i pro vaše projekty. Jejich přehled najdete v Technické dokumentaci PROPASIV®.

Stavební situace: Upevnění venkovních prvků (světlo, zábradlí, okap…) a konstrukcí (pergola, markýza…) na fasádu zateplovaného domu.

Cílem upevnění venkovního zařízení nebo konstrukce k fasádě domu je, aby technicky fungovalo a poskytlo obyvatelům očekávanou službu. Současně je žádoucí, aby kotvení bylo pevné a při montáži nevznikaly dodatečné tepelné mosty.

Oba tyto požadavky je možné splnit díky využití tepelně-izolačních Montážních bloků PROPASIV®. Důležité je vybrat vhodný Montážní blok a dodržet správný postup při jeho upevňování na podkladní nosnou konstrukci.

Montážní bloky PROPASIV® dokáží účinně přerušit tepelné mosty při kotvení venkovních zařízení do zateplovaných fasád.

Výběr vhodného Montážního bloku PROPASIV®: Bloky jsou optimalizovány na potřebnou únosnost a typ použití. Některé bloky jsou určeny přímo pro kotvení konkrétních prvků / konstrukcí (PROPASIV® Block Cylinder pro kotvení vypínačů a zvonků), jiné mají variabilní použití. Vždy je třeba zvážit finální zátěž, kterou musí bloky unést. Například při výběru bloků pro kotvení držáků na truhlíky na květiny je třeba počítat s konečnou hmotností truhlíku i s hlínou a květinami. Proto je k tomuto účelu vhodné zvolit PROPASIV® Block Medium – pro středně těžká zařízení. POZOR! Únosnost bloků je závislá na pevnosti podkladní nosné konstrukce. Zejména u bloků pro kotvení těžkých konstrukcí je nezbytné jako podkladní materiál použít beton. Jedině tak je možné využít maximální únosnosti Montážního bloku a zajistit pevnost celé konstrukce. Dále posuzujeme například tvar kotveného prvku, způsob jeho uchycení, profil trámu pergoly a další.

Při přípravě projektové dokumentace pomohou výkresy z knihovny PROPASIV®.

Správný postup při upevňování Montážních bloků PROPASIV®: V první řadě je zásadní určit, které prvky a konstrukce budou do fasády zateplovaného domu kotveny. A to již v době přípravy projektové dokumentace. Následně vybrat vhodné bloky a potřebné technické detaily zanést do projektu. Nápomocné mohou být předpřipravené výkresy z knihovny PROPASIV®. Upevnění bloků do fasády je nezbytné provádět před aplikováním obvodového zateplovacího systému. Jak správně při montáži bloků postupovat ukazuje Montážní videonávod.

 

Váháte, který Montážní blok PROPASIV® pro vaši potřebu vybrat?

Zavolejte nebo nám napište, s výběrem vám pomůžeme.

Řešení PROPASIV®,
které zde bylo použito:

PROPASIV® Block Medium je určený pro středně těžká zatížení, jako jsou také hromosvody, venkovní svítidla, okapy apod. Montáž zařízení je rychlá a snadná – šroubovat můžete přímo do bloku, bez potřeby předchozího předvrtání.

 

Mohlo by Vás zajímat

Nenašli jste,
co jste hledali? Napište nám!

8 + 1 =

www.propasiv.cz