Technická informace

Výběr a správná instalace Montážních bloků PROPASIV®

Autor: Propasiv
Doba čtení: 5 min

Seznamte se s inovativními technickými řešeními tepelných mostů pomocí našich produktů. Věříme, že budou přínosné i pro vaše projekty. Jejich přehled najdete v Technické dokumentaci PROPASIV®.

Stavební situace: Upevnění venkovních prvků (světlo, zábradlí, okap…) a konstrukcí (pergola, markýza…) na fasádu zateplovaného domu.

Cílem upevnění venkovního zařízení nebo konstrukce k fasádě domu je, aby technicky fungovalo a poskytlo obyvatelům očekávanou službu. Současně je žádoucí, aby kotvení bylo pevné a při montáži nevznikaly dodatečné tepelné mosty.

Oba tyto požadavky je možné splnit díky využití tepelně-izolačních Montážních bloků PROPASIV®. Důležité je vybrat vhodný Montážní blok a dodržet správný postup při jeho upevňování na podkladní nosnou konstrukci.

Montážní bloky PROPASIV® dokáží účinně přerušit tepelné mosty při kotvení venkovních zařízení do zateplovaných fasád.

Výběr vhodného Montážního bloku PROPASIV®: Bloky jsou optimalizovány na potřebnou únosnost a typ použití. Některé bloky jsou určeny přímo pro kotvení konkrétních prvků / konstrukcí (PROPASIV® Block Cylinder pro kotvení vypínačů a zvonků), jiné mají variabilní použití. Vždy je třeba zvážit finální zátěž, kterou musí bloky unést. Například při výběru bloků pro kotvení držáků na truhlíky na květiny je třeba počítat s konečnou hmotností truhlíku i s hlínou a květinami. Proto je k tomuto účelu vhodné zvolit PROPASIV® Block Medium – pro středně těžká zařízení. POZOR! Únosnost bloků je závislá na pevnosti podkladní nosné konstrukce. Zejména u bloků pro kotvení těžkých konstrukcí je nezbytné jako podkladní materiál použít beton. Jedině tak je možné využít maximální únosnosti Montážního bloku a zajistit pevnost celé konstrukce. Dále posuzujeme například tvar kotveného prvku, způsob jeho uchycení, profil trámu pergoly a další.

Při přípravě projektové dokumentace pomohou výkresy z knihovny PROPASIV®.

Správný postup při upevňování Montážních bloků PROPASIV®: V první řadě je zásadní určit, které prvky a konstrukce budou do fasády zateplovaného domu kotveny. A to již v době přípravy projektové dokumentace. Následně vybrat vhodné bloky a potřebné technické detaily zanést do projektu. Nápomocné mohou být předpřipravené výkresy z knihovny PROPASIV®. Upevnění bloků do fasády je nezbytné provádět před aplikováním obvodového zateplovacího systému. Jak správně při montáži bloků postupovat ukazuje Montážní videonávod.

 

Váháte, který Montážní blok PROPASIV® pro vaši potřebu vybrat?

Zavolejte nebo nám napište, s výběrem vám pomůžeme.

Řešení PROPASIV®,
které zde bylo použito:

PROPASIV® Block Medium je určený pro středně těžká zatížení, jako jsou také hromosvody, venkovní svítidla, okapy apod. Montáž zařízení je rychlá a snadná – šroubovat můžete přímo do bloku, bez potřeby předchozího předvrtání.

 

Mohlo by Vás zajímat

Pasivní dům nebo běžný?

Pasivní dům nebo běžný?

Letošní zima byla mírná. Co myslíte, jaká bude ta další? Ještě pořád se rozhodujete, zda si pořídit pasivní dům nebo běžný…? Tak se podívejte na naše video a budete rozhodnutí o pár kroků blíže.

číst více

Nenašli jste,
co jste hledali? Napište nám!

6 + 3 =

www.propasiv.cz