Technická informace

Technické řešení Předsazené montáže PROPASIV®

Autor: Propasiv
Doba čtení:4 min

Seznamte se s inovativními technickými řešeními tepelných mostů pomocí našich produktů. Věříme, že budou přínosné i pro vaše projekty. Jejich přehled najdete v Technické dokumentaci PROPASIV®.

 

Stavební situace: Při velkých tloušťkách zateplovacího systému domu je vhodné realizovat osazení otvorových výplní prostřednictvím Předsazené montáže PROPASIV®.

Předsazená montáž PROPASIV® je úsporný systém pro předsazenou montáž otvorových výplní. Samotná realizace je poměrně snadná a zručný technik ji zvládne velmi rychle. Při montáži se nejprve okno osadí na nosný PROPASIV® Hranol PMH upevněný na vnějším líci zdiva.

průběh předsazené montáže technik upevňuje nosný hranol

Osazení oken / dveří do Předsazené montáže PROPASIV® je rychlé a poměrně snadné. 

Následně se všechny ostatní prvky systému jednoduše přisazují k rámu okna jako stavebnice. Přičemž montáž oken a dveří se liší řešením ve spodní části otvorové výplně (parapet, práh).

Systém Předsazená montáž PROPASIV® je testován Zkušebnou stavebně truhlářských výrobků Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

prahová deska pro uzasení terasových dveří do předsazené montáže

Pro upevnění dveří nebo oken v úrovni podlahy se využívají PROPASIV® Prahové desky.

Při použití systému Předsazená montáž PROPASIV® na stavbě nejvíce oceníte

 

  • Rychlou montáž – okno osadíte na nosný PROPASIV® Hranol PMH upevněný na vnějším líci zdiva a všechny ostatní prvky již přisazujete k rámu okna jako k šabloně.
  • Na stavbě nemusíte hranoly řezat. PROPASIV® Hranol PMH dodáváme v délkách na míru. Pro okna širší než 1175 mm je hranol složený z více dílů.
  • Okna se nekotví turbošroubem skrz okenní rám.
  • Pro upevnění a utěsnění okna použijete běžné komponenty jako jsou pásové kotvy, montážní pěna a okenní těsnící pásky.

Montáž základní varianty PROPASIV® PMH80

 

Předsazená montáž PROPASIV® typ PMH80 představuje základní variantu vyložení se vzdáleností 80 mm od líce zdiva. Nosnou funkci ve svislém směru má PROPASIV® Hranol PMH o průřezu 80 mm x 110 mm. Nosný hranol je ke zdivu lepený a kotvený turbošrouby.

Na nosný hranol se nasazuje okno opatřené v oblasti parapetu tepelněizolačním profilem. Pro upevnění okna se mezi nosný hranol a profil aplikuje lepidlo (okno je možné v tomto místě upevnit i pásovými kotvami). Kotvení okna ve stavebním otvoru na bocích a nahoře je realizováno prostřednictvím pásových kotev. Vodorovné síly do stran v ose otvorové výplně přenáší PROPASIV® Block PMH 80 mm x 100 mm x 230 mm, který je lepený a kotvený dvěma turbošrouby do zdiva. PROPASIV® Block PMH vytváří prostor pro připojovací spáru tl.10 mm.

Další součástí systému jsou hranoly PROPASIV® EPS grey 80 mm x 100 mm x 1000 mm pro doplnění lemu kolem otvorové výplně. Tyto hranoly jsou pouze lepené – nemají statickou funkci pouze tepelněizolační. Pro balkonové dveře, vstupní dveře, zdvižně posuvné dveře a fixní okna v úrovní podlahy je jednotně řešené prahové upevnění.

okno osazené do předsazené montáže hrubá stavba

Kompletní prodení Předsazené montáže PROPASIV®. Modré nosné hranoly i šedé hranoly plní tepelněizolační funkci.

Další doporučení pro osazování otvorových výplní

Současně s Předsazenou montáží PROPASIV® doporučujeme vybavit okna / dveře Tepelněizolačními profily PROPASIV® podkladními / podprahovými. Zajistíte tak maximální eliminaci tepelných mostů v okolí otvorových výplní. Profil svoji rovnou spodní plochou přesně dosedne na nosný hranol Předsazené montáže a lze spolehlivě upevnit lepením. Profily PROPASIV® mají vynikající tepelněizolační vlastnosti. Vyznačují se také vysokou pevností a nosností – unesou všechny typy oken a dveří. Profil PROPASIV® zhotovíme na míru k jakémukoliv profilu rámu ve všech délkách.

Podívejte se na video

Na YouTube kanálu PROPASIV® se můžete podívat, jak osazování oken a dveří v systému Předsazené montáže PROPASIV® probíhá. 

 

 

Potřebujete vědět o Předsazené montáži více?

Zavolejte nebo nám napište, probereme s vámi řešený projekt  a poradíme vám.

 

Ukázky dokončených realizací si můžete prohlédnout ve Fotogalerii níže nebo také v tomto článku. Dozvíte se v něm i jaké výhody přináší Předsazená montáž samotným uživatelům.

Další fotografie s Předsazenou montáží PROPASIV®

Mohlo by Vás zajímat

Nenašli jste,
co jste hledali? Napište nám!

3 + 2 =

www.propasiv.cz