Naše řešení

Chytrá řešení pro malý pasivní dům

Autor: Propasiv
Doba čtení:3 min

Novostavby dosahují pasivního standartu díky kombinaci až 10ti základních principů. Pokud ale například stavební pozemek neumožňuje vhodnou orientaci domu vzhledem ke slunci, je třeba o to více dbát na splnění ostatních parametrů, které navýhodnou polohu vykompenzují. Pasivní dům tak může vyrůst třeba i na malé ploše v řadové zástavbě.

šedý dům

Malý rodinný dům dosáhl pasivního standardu i díky chytrým řešením tepelných mostů.

Malý rodinný Dům s modrou šipkou je jeden z těch, jehož majitelé nemohli splnit naprosto všechny principy pro dosažení pasivního standardu. O to důsledněji se zamýšleli nad přerušením tepelných mostů a kvalitním provedením vybraných řešení.

Celý příběh Domu s modrou šipkou.

žebřík upevněný na modrých montážních blocích PROPASIV na stavbě
Žebřík je upevněn na montážních blocích PROPASIV® Block V. Speciální bílá vrstva na přední straně bloku umožňuje variabilitu v rozmístění kotevních šroubů.

Na výběru montážních bloků záleží

 

Kotvení venkovních zařízení bylo realizováno prostřednictvím Montážních bloků PROPASIV®. Bloky PROPASIV® splňují jak podmínku efektivního přerušení tepelných mostů, tak pevného kotvení odolného proti nežádoucím zásahům velkého počtu kolemjdoucích turistů. Těsně kolem domu totiž prochází frekventovaná turistická stezka. Při výběru vhodného typu bloku je třeba zvažovat jaké zařízení bude do bloku kotveno, jeho velikost, resp. následné zatížení bloku.

Například pro upevnění venkovního žebříku byl použit PROPASIV® Block V. Tento montážní blok je pevný, určený pro uchycení těžkých zařízení. Pokud je kotvení realizováno do pevného zdiva (betonu), snese žebřík velké zatížení a při používání se neuvolní.

Vedle dalších prvků byly na domě upevněny bez tepelných mostů třeba i držáky budoucích truhlíků. V tomto případě byl použit PROPASIV® Block Medium, určený pro středně těžká zatížení, což právě truhlíky s květinami jsou.

terasa rozestavěného domu s izolací VakuPRO<br />

Pro výstup z pokoje na terasu bez nutnosti schodu je k tepelné izolaci podlahy terasy využita tenká izolace VakuPRO.

Balkon i terasa – atypické řešení

Zajímavá atypická dispozice balkonu si vyžádala důmyslnou tepelnou izolaci. Část balkonu totiž leží nad turistickou stezkou a část nad obývanou místností. Majitelé si přáli, aby podlaha balkonu byla ve stejné rovině jako podlaha interiéru. Tedy výstup na balkon bez schodu. Pro vhodné řešení jsme použili moderní tenkou izolaci VakuPRO. K zajištění stejného tepelněizolačního efektu totiž stačí 5x tenčí tloušťka VakuPRO než běžné izolace. Díky tomu na terase žádný schod nevznikl.

 

Chcete najít chytrá řešení pro váš dům?

Zavolejte nebo nám napište, poradíme vám.

Přihlaste se
na živé vysílání

Ukážeme a popíšeme použití VakuPRO® na konkretních příkladech z praxe. Nečekejte suchou teorii. Uvidíte, jak se s VakuPRO® pracuje a jak řešíme individuální požadavky našich zákazníků.

KDY: každé úterý

DÉLKA: 20 minut + prostor na dotazy

Vysílání
je zcela
zdarma

Fotogalerie projektu

Řešení PROPASIV®,
které zde bylo použito:

VakuPRO® je vakuová izolace s unikátními vlastnostmi (λ=0,007 W/(m·K)), které ji činí nejúčinnější tepelnou izolací na trhu. Stačí 5x tenčí tloušťka než při použití běžné izolace.

 

Mohlo by Vás zajímat

Nenašli jste,
co jste hledali? Napište nám!

10 + 15 =

www.propasiv.cz