Naše realizace

Zateplení obtížných míst: tepelná izolace sloupu

Autor: Propasiv
Doba čtení:2 min

Když se ukáže, že potřebujete zateplit sloup nebo sloupek, máme pro vás řešení. Podívejte se na příklad z praxe: přerušení tepelného mostu u paty sloupu na zateplované terase pomocí PROPASIV® Aerogel.

 

Jedna s našich nedávných realizací se týkala zateplení terasy nad vytápěným suterénem tepelnou izolací VakuPRO®. Tenká vrstva VakuPRO® byla pokládána ze strany exteriéru. Terasou do suterénu prochází betonový sloup a vznikalo tak riziko rozsáhlého tepelného mostu u paty sloupu.

 

Ideálním produktem pro izolování válcových ploch je tenká tepelná izolace PROPASIV® Aerogel. Jedná se o hydrofobní, prodyšný materiál, který lze ohýbat a libovolně řezat.

ruc

PROPASIV® Aerogel je materiál, který lze ohýbat i libovolně řezat.

Tenká vrstva stačí

Z estetického hlediska vyplynul další požadavek: použít na izolaci sloupu co nejtenčí možnou vrstvu materiálu. Díky hodnotě koeficientu tepelné vodivosti od λ = 0,015W/(m·K) je PROPASIV® Aerogel vysoce účinnou tepelnou izolací schopnou zajistit dostatečný tepelněizolační efekt již při ve velmi malé tloušťce.

sloup obalený tepelnou izolací na terase

PROPASIV® Aerogel se hodí například na zateplení válcových ploch.

Jednoduchá aplikace

V tomto případě jsme použili PROPASIV® Aerogel tloušťky 13 mm s λ = 0,018 W/(m·K). Aby bylo eliminováno prochládání sloupu, aplikovali jsme izolaci až do výšky 700 mm nad terasou. Připevněná byla kontaktním stříkacím lepidlem. Povrch izolace upravila stavební firma omítkovým systémem.

 

Jak realizace ukazuje, i zateplení problematických míst a prvků nejrůznějších tvarů a velikostí je možné s moderními a vysoce efektivními tepelnými izolacemi.

 

Hledáte způsob, jak zateplit problematická místa?

Zavolejte nebo nám napište, zkusíme nalézt vhodné řešení.

Řešení PROPASIV®,
které zde bylo použito:

PROPASIV® Aerogel je vysoce účinná moderní tenká izolace s λ=0,015 W/(m·K). V základní tlouštce je ohebný a lze ho řezat. Proto ho využijete zejména k izolaci míst nejrůznějších tvarů a velikostí.

 

Mohlo by Vás zajímat

Nenašli jste,
co jste hledali? Napište nám!

14 + 13 =

www.propasiv.cz